» » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj


Posokowiec hanowerski jest kolejnym psem myśliwskim, na którego rzucimy okiem na portalu Poluje.pl. Posokowiec hanowerski, jak inne rasy z tej grupy użytkowej, cechuje się wąską specjalizacją, ale w swojej branży – poszukiwaniu postrzałków zwierzyny grubej – jest niezrównany.

Posokowiec hanowerski jest wynikiem krzyżówek między różnymi posokowcami trzymanymi na dworach w Niemczech. Swoją obecną formę osiągnął na dworze hanowerskim i stąd bierze się jego nazwa, której po raz pierwszy użyto w 1895 r. Jak wszystkie posokowce jest wynikiem łączenia ras psów wyspecjalizowanych w poszukiwaniu zwierzyny przed strzałem oraz tych, których zadaniem było poszukiwanie postrzałków.

Posokowiec hanowerski jest psem średniej wielkości o harmonijnej budowie zwykle noszącym ogon poziomo. Wzrost w kłębie: 50-55 cm (psy), 48-53 cm (suki). Masa ciała od 30 do 35 kg. Głowa średniej wielkości z nieco pomarszczonym czołem. Słabo widoczny guz potyliczny. Nos nieco wysunięty, czarny lub brązowy. Oczy bystre i energiczne. Brwi wyraziste i wystające. Fafle szeroko opadają i mają wyraźnie zaznaczoną fałdę w kąciku warg. Uszy dość długie i szerokie, przylegają ściśle do głowy.
Przód nieco silniejszy od tyłu. Szata gęsta i pełna, umaszczenie ciemne lub jasnopłowe na kufie, oczach i uszach. Reszta ciała czerwonobrązowa, czerwonożółta, w barwie ochry, ciemnożółta lub brązowa z podpalaniem lub pręgami.

Psy tej rasy mają niezwykle czuły węch, który prowadzi je po wskazanym śladzie i pozwala nie mylić go z innymi śladami. Wytrzymałe, potrafią sprostać długiemu tropieniu lub nagonce. Cechują się dużym zacięciem myśliwskim i potrafią nawet zadławić wytropioną zwierzynę, choć poza polowaniami są psami spokojnymi.


Autor tekstu: Romek Kwiatkowski

 

 


Reklama


komentarze (3)Ile kosztuje taki posokowiec hanowerski? Bardzo ładny pies.
[2010-08-13 14:14]


klasa sama w sobie [2012-02-14 22:21]


Prosze o opinie Kol.polujacych z posokowcem hanowerskim
[2012-05-31 15:26]

Aby móc komentować musisz być zalogowany!

zaloguje się

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Psy myśliwskie - zobacz podobne

Zasady żywienia psów myśliwskich

Trzy najważniejsze cechy dobrego menera

Rasy psów myśliwskich – grupy użytkowe psów …Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie
|0.026|