» » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Ni stąd - ni z owąd

Weteran II (11624 punktów)


Jak w większości wakacyjnych wyjazdów – pojechaliśmy z synem do OHZ Rypin, gdzie starałam się zawsze trafić na końcówkę rui sarniej, aby zapolować w swój ulubiony sposób – na wab, i potem - na początek kaczego sezonu.

Kierownik ośrodka - wtedy jeszcze kawaler, zawsze na mnie niecierpliwie czekał, gdyż zajmowałam się kuchnią i nie musiał jeździć do mamy po zaopatrzenie! Po za tym – bardzo mu smakowały moje kaczki z jabłkami!

Udało mi się zdybać na swojej ulubionej łączce pięknego „korkociąga” i w pierwszym dniu sezonu na kaczki, pojechaliśmy spenetrować miejscowe bagienka, w większości gęsto zarośnięte trzciną. Kolega kierownik miał bardzo dobrego krótkowłosego wyżła, który służył za płochacza i aportera.
Strzeliliśmy po kilka kaczek i pies puszczony w kolejne, dość spore bagno – wydawało mi się – kierował się w moją stronę, sądząc po ruchu i szumie trzcin, ale kaczek nie było!

Zawołałam psa po imieniu, złamałam broń i w tym momencie – zamiast psa, wyjechał mi prawie prosto pod nogi . . . olbrzymi lisiura z suknią aż prawie czerwoną! Oczywiście, szybki rzut kolby do ramienia i, mimo iż kaczym śrutem - został na miejscu!

Skórka, mimo że bez podszerstka, była bardzo piękna, a strażnik, pan Grzesio, bardzo się postarał, żeby ją bezbłędnie ściągnąć, łącznie z wypreparowaniem łapek i pazurków. Po wyprawieniu i uformowaniu na „szal – zwierzątko” długo mi służyła, budząc podziw, że „letni” lis może być tak piękny aż . . . w końcu go mole zjadły!


Autor tekstu: Anna Sumińska

 

 


Reklama


komentarze (0)

 

Nie ma jeszcze komentarzy do tego wpisu.
Bądź pierwszy!

 

Aby móc komentować musisz być zalogowany!

zaloguje się


Deprecated: Function eregi() is deprecated in /home/admin/domains/poluje.pl/public_html/boot/sepix_lib.php on line 343

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Relacje z polowań - zobacz podobne

Udane polowanie

Rozpoczęliśmy pełni obaw o dalsze losy myślistwa

Kto spotyka w lesie dzika...Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie
|0.021|