» » ★  Obserwuj★  Obserwujesz✕  Nie obserwuj

Metodyczny kłusownik: zdradziły go ślady na śniegu

Weteran II (14926 punktów)


Dzięki obywatelskiej postawie mieszkańca, który zauważywszy wnyki w lesie, zawiadomił policję, udało się zatrzymać metodycznego kłusownika. Zdradziły go ślady, które pozostawił na śniegu.


Do zdarzenia doszło w gminie Czarna Białostocka. W tutejszym lesie zauważono zastawione wnyki i na szczęście zawiadomiono komisariat policji w Wasilkowie. Funkcjonariusze wspólnie ze Strażą Leśną,  a ściślej z komendantem Straży Leśnej Nadleśnictwa Czarna Białostocka, natychmiast udali się we wskazane miejsce. Rzeczywiście, odkryto tam trzy pętle ze stalowej liny przymocowane do drzewa. Zwierzynę miały zwabić do śmiertelnej pułapki obierki ziemniaków i jabłek rozrzucone pod pętlami.

Kłusownik miał pecha, a zwierzyna szczęście, bo dzięki zalegającemu śniegowi, funkcjonariusze odnaleźli ślady, które doprowadziły ich prosto do 63-latka – jego obuwie pasowało do śladów na ścieżce. Mężczyzna przyznał się do zastawienia wnyków, w które chciał złapać zwierzynę. Mieszkaniec Gminy Czarna Białostocka usłyszał już zarzut usiłowania uśmiercenia zwierząt. Z popełnienie takiego przestępstwa grozi do trzech lat więzienia.


Foto źródło KMP Białystok


Autor tekstu: Redakcja

 

 

Zdjęcia do artykułu (3) - wyświetl wszystkie:


Reklama


komentarze (0)

 

Nie ma jeszcze komentarzy do tego wpisu.
Bądź pierwszy!

 

Aby móc komentować musisz być zalogowany!

zaloguje się

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

Kłusownictwo - zobacz podobne

Świąteczny kłusownik

Zakładał wnyki na dziki, jelenie i łosie i wpadł n…

Przestępcze trio odpowie za kłusownictwo, posiadan…Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie
|0.030|