Łowiec Polski

poluje
» » a a a

Łowiec Polski

dodany: 2010-08-15, godz. 09:59
Łowiec Polski

Łowiec Polski jest oficjalnym miesięcznikiem Polskiego Związku Łowieckiego. W ubiegłym roku obchodził 110-lecie urodzin. Obok „Braci Łowieckiej” to najbardziej popularny magazyn łowiecki w Polsce. Uznanie czytelników jest oczywiście uzasadnione. Łowiec Polski to prawdziwa skarbnica łowieckiej wiedzy pisana przez największych znawców tematu łowiectwa.

Pierwszym co zwraca uwagę przy lekturze Łowca Polskiego, to przejrzysty i czytelny podział na działy i bloki tematyczne. I tak, w działach „Aktualności” oraz „Z życia związku” znajdziemy przede wszystkim informacje o tym, co aktualnie dzieje się w Polskim Związku Łowieckim na „górze” i „w terenie”.
„Temat miesiąca” to obszerny artykuł poświęcony wybranemu zagadnieniu łowieckiemu. Dział „Polowanie i myśliwy” poświęcony jest prezentacji sylwetek myśliwych oraz wybranym problemom związanym z polowaniem. Kolejna pozycje to wyszczególnione problemy związane z kynologią, bronią i amunicją oraz porady praktyczne doświadczonych myśliwych i strzelców. W dziale „Tradycja, etyka, historia” czytelnik zapozna się z wnikliwymi tekstami historycznymi dotyczącymi tradycji łowieckiej, sylwetkami słynnych myśliwych oraz zagadnieniami etyki łowieckiej. W obszernym dziale „Prawo łowieckie” myśliwi – prawnicy dzielą się z czytelnikami wiedzą dotyczącą prawnych aspektów polowania.Łowiec Polski

Pozostałe działy pisma mają bardziej „rozrywkowy” charakter. Znajdziemy w nich felietony, m.in. filologa Jerzego Bralczyka i satyryka Krzysztofa Daukszewicza, przepisy kuchni myśliwskiej, rysunki satyryczne itp. Kilka stron pisma poświęcona jest ogłoszeniom.

 

 

Średnia: 5 /5 | Ocen: 2

nbsp;

 

Reklama


Łowiec Polski komentarze (0)

 

Nie ma jeszcze komentarzy do tego wpisu.
Bądź pierwszy!

 

Aby móc komentować musisz być zalogowany!

zaloguje się

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze Internautów.

 

Ogłoszenie płatne


daj ogłoszenie


|0.014|