Psy myśliwskie, psy na polowania, pies dla myśliwego

poluje

Psy myśliwskie
 
 
Subskrybuj:śledź temat

Psy myśliwskie, psy na polowania, pies dla myśliwego
Zakładka psy myśliwskie została stworzona z myślą o prezentowaniu najpopularniejszych i najbardziej znaczących w myślistwie ras. Począwszy od legendarnych czworonogów, po mniej znane psy na polowania, które zyskały popularność dopiero w ostatnich latach. Tu również znajdziecie odpowiedzi na pytania jak prawidłowo wybrać rasę w zależności od gatunku zwierzyny łownej, na której pozyskanie się nastawiamy. Informacje na temat jaki jest najlepszy pies dla myśliwego.


 • Jakim więc powinien być dobry przewodnik psa? Moim zdaniem taki człowiek powinien posiadać trzy zalety, bez których w ogóle nie powinien brać się za szkolenie. Te cechy to cierpliwość, stanowczość i konsekwencja w postępowaniu.

  czytaj więcej »


 • Tak jak nie każdy pies nadaje się do polowania, tak nie każdy myśliwy nadaje się na przewodnika psa. Aby być dobrym wychowawcą, trzeba mieć do tego pewne predyspozycje czy wręcz talent. Sam pies to nie wszystko. Trzeba raczej założyć, że dopiero pies i człowiek to zespół polujący.

  czytaj więcej »


 • Wróćmy do sytuacji z wizytą gości. Mamy dzwonek do drzwi. Nasz pies wie już, że przyjdą obcy. Ponieważ nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie mają zamiary, więc na wszelki wypadek stosuje metodę prewencyjną. Mimo że się boi, zaczyna szczekać i nie wpuszcza do domu.

  czytaj więcej »


 • Ktoś powie, że bzdury piszę. Dać psu w tyłek i na podłogę. Tak? Spróbujcie dać 60 kilogramowemu, dominującemu wilczurowi w tyłek. W naturze wilk tej wielkości zabija jelenia lub łosia pięciokrotnie większego od siebie. Jaki mężczyzna da takiemu psu radę? Z mniejszymi psami też nie jest łatwo. Jeśli ktoś widział jak dobry dzikarz sadza na zadzie grubego odyńca, to nabiera respektu i do terierów, i do jamników, że o gończych nie wspomnę.

  czytaj więcej »


 • Struktura i zachowania socjalne psów najbardziej przypominają zachowania wilków. Jeżeli mamy w domu sforę psów, niebawem zauważymy, że zaczynają się one ustawiać w określonej hierarchii. Wśród nich jest jeden, najważniejszy. Przewodnik, którego nazywamy ALFA.

  czytaj więcej »


Psy myśliwskie - czytaj więcej »

Psy myśliwskie - grupy tematyczne:


subskrybuj:

Cocker spaniel forum Grupa dla posiadaczy tych psów. Wszystko o tej rasie, hodowli, wychowaniu, zdr…»

0 myśliwych | 1 wątek

subskrybuj:

labrador hodowla Grupa miłośników tej rasy.Tu wymieniamy się poradami, na temat : żywienia , hodowl…»

6 myśliwych | 1 wątek

subskrybuj:

Seter angielski forum grupa miłośników rasy seter .Tu dzielimy się uwagami na temat : żywienia , ho…»

11 myśliwych | 1 wątek

subskrybuj:

Gończy polski forum Forum właścicieli oraz miłośników tej rasy. Tu można zapoznać się z historią i …»

23 myśliwych | 1 wątek

Reklama|0.024|