Broń myśliwska, bronie myśliwskie, broń dla myśliwych

poluje

Broń myśliwska
 
 
Subskrybuj:śledź temat

Broń myśliwska, bronie myśliwskie, broń dla myśliwych
Broń myśliwska, to temat niemal tak szeroki, jak kupno odpowiedniej wędki. Kiedy, jak i na co chcemy polować bez wątpienia na wpływ na wybór odpowiedniego modelu bronie myśliwskie. W zakładce znajdziecie nie tylko prezentacje najnowszych broni, ale również wskazówki dotyczące tego jak właściwie dobrać broń dla myśliwych i czym kierować się przy jej wyborze broni łowieckiej.


 • Na początku XVIII w. osiedlił się w Suhl sprzedawca broni nazwiskiem Sauer. Miał troje dzieci. Najstarszy syn Lorenzo od młodych lat sprzedawał z ojcem karabiny i pistolety z różnych warsztatów. Po śmierci ojca w 1751 syn Lorenzo założył własny warsztat, w którym składał karabiny skałkowe i sygnował je własnym nazwiskiem. Dlaczego składał? 

  czytaj więcej »


 • Gdybym miał wybrać tylko jedną broń do polowania w górach i do podchodu, z pewnością użyłbym jednostrzałowy sztucer łamany. Powód jest bardzo prosty, bo jest lekki, krótki i łatwy w obsłudze. Z pewnością jest najpiękniejszym i najbardziej wyrafinowanym typem sztucera.

  czytaj więcej »


 • W długiej tradycji polowań, sztucer jednostrzałowy był zawsze bardzo specjalną bronią. Wygląda pięknie i ma doskonałe właściwości strzeleckie. Dla wielu myśliwych sztucer jednostrzałowy nie jest czynnikiem ograniczającym polowanie jak mogłoby się wydawać. Większość pozyskań jest brane z pierwszego strzału i to jest koniec.

  czytaj więcej »


 • Efektywność strzału kulowego zależy od prędkości pocisku w chwili uderzenia w cel. Broń kulowa daje bardzo duże skupienie, co umożliwia bardzo celny strzał. Nawet najlepsza broń daje pewien rozrzut, na co ma wpływ broń i jakość amunicji. Rozrzut pocisków płaszczowych przy strzelaniu na 100 m nie powinien być większy niż 5 cm. 

  czytaj więcej »


 • W zasadzie nie używa się tych pocisków do strzelania z ambony. Rozrzut jego z dobrej broni w odległości 50 m wynosi 10 – 20 cm. Najlepsze efekty uzyskuje się przy strzale z luf cylindrycznych lub o małym czoku. Żeberka w czasie przechodzenia przez lufę ulegają spłaszczeniu...

  czytaj więcej »


Broń myśliwska - czytaj więcej »

Broń myśliwska - grupy tematyczne:


subskrybuj:

Firma Browning to jeden z największych producentów broni oraz sprzętu myśliwskiego. Na forum grupy o…»

15 myśliwych | 1 wątek

subskrybuj:

Remington broń myśliwska to grupa, w której poruszamy tematy dotyczące różnych modeli broni tej firm…»

27 myśliwych | 1 wątek

subskrybuj:

Zapraszam do udziału w grupie poświęconej miłośnikom sztucerów. Wszystko o sztucerach, ulubionych mo…»

61 myśliwych | 1 wątek

subskrybuj:

Winchester forum to miejsce przeznaczone do dyskusji na tematy związane z Winchester broń myśliwska.…»

3 myśliwych | 1 wątek

Reklama|0.091|